Investavimo pradžia

Tema: Investavimas

Terminas anglų kalba: Investment Beginning


Dažnas žmogus lyg ir būtų pasiryžęs investuoti, ir supranta, kad tai daryti yra tikrai naudinga, ir jam gyvenime padėtų pasiekti daugybę svarbių tikslų, kurių jis paprastai negalėtų pasiekti.

Tačiau dauguma net nepradeda investuoti, nes tiksliai nežino kaip tai padaryti, ko galima tikėtis ir nuo ko pradėti. Turbūt investuojančiųjų būtų daug daugiau, jei visi suprastų investavimo naudą, bei žinotų kaip reikia daryti. Pavyzdžiui, išsivysčiusiose šalyse investuojančių gyventojų dalis yra nepalyginamai didesnė nei Lietuvoje.

Visuomet naujas dalykas atrodo sudėtingas, tad pradėti investuoti reiktų pamažu. Pirmiausia reikėtų daugiau pasiskaityti apie patį investavimą, pavyzdžiui, galite perskaityti knygą "Investuotojo išpažintis", taip pat kitos literatūros. Taupyti galite pradėti jau besidomėdami. Sunku tiksliai atskirti kur baigiasi taupymas ir prasideda investavimas, tačiau jei neturėsite santaupų, investuoti taip pat nelabai turėsite ko.

Taigi, taupymas yra nemalonioji, bet sunkiai atskiriama investavimo dalis. Jei jau nusprendėte investuoti, taip pat pradėkite ir taupyti. O kai jau turėsite apčiuopiamų santaupų, kuriomis būtų galima vadinti bent jau keletą tūkstantėlių litų, pats laikas pradėti investuoti.

Pradedant investuoti, pirmiausia reikėtų pradėti vertybinių popierių sąskaitos atsidarymu. Tokią sąskaitą paprastai galima atsidaryti finansų maklerio įmonėse (FMĮ), ar bankų FMĮ padaliniuose, kuriuos dauguma bankų taipogi turi. Atsidarant sąskaitą, svarbiausi kriterijai, pagal kuriuos išsirinksite paslaugų teikėją, turėtų būti komisinių mokesčių dydis, kiek produktų ir kokiose rinkose prekiaujama (kuo daugiau tuo geriau), pasidomėti ar gausite kokios naudingos informacijos, padėsiančios investuoti, suteikiamos prekybos sistemos bei pačios kompanijos patikimumu taip pat reikėtų pasidomėti.

Kai išsirinksite tinkamą sistemą, teliks tik nuvykti į pasirinktą įstaigą, ir pasirašysite tarpininkavimo sutartį. Pervedate norimas investuoti lėšas į vertybinių popierių sąskaitą, ir Jūs jau pasiruošęs.

Toliau belieka pirkti vertybinius popierius, ir laukti kol jų kainos pakils. Jei ketinate rimčiau domėtis investavimu, nepamirškite nusistatyti savo investavimo strategiją.

Patiko informacija?

Pasidalink nuoroda su draugais ir kolegomis! Kelkime lietuvių finansinį raštingumą kartu!

Komentarai

Rokas_Lukosius 2016-12-01 15:28:24

Laukiame komentarų!